Return to Про коледж

Історія створення і розвитку коледжу

0

У зв’язку з інтенсивним розвитком в 50-60 роки в місті Дніпропетровську і Придніпровському регіоні підприємств радіотехнічного профілю, які займалися випуском продукції оборонного, а також побутового призначення, виникла гостра необхідність в підготовці власних кваліфікованих фахівців і управлінських працівників середньої ланки.

На виконання ухвали ЦК КП України і Ради Міністрів УРСР від 23.02.1962 року № 204, і розпорядження Ради Міністрів УРСР від 15 березня 1962 року № 300-Р, а також Ухвали Ради народного господарства Дніпропетровського економічного адміністративного району від 22 березня 1962 року № 103 « Про заходи щодо зміцнення матеріальної бази і розширення мережі технікумів Совнаргоспу» був організований Дніпропетровський радіоприладобудівний технікум на базі радіотехнічного відділення Дніпропетровського механічного технікуму.

Розпорядження Дніпропетровського Совнаргоспу від 25 вересня 1962 року № 962-Р для надання матеріально-технічної допомоги новоорганізованому технікуму були визначені базові підприємства ВАТ «Дніпропетровський машинобудівний завод» та Дніпропетровський радіозавод. 22 березня 1962 року був виданий перший наказ по ДРПБТ за № 1. Першим директором технікуму був призначений (1962-1970) викладач механічного технікуму Станчиць Юрій Георгійович.

У 1962 році був зроблений перший набор денного і вечірнього відділень. Сформовані перші групи на території механічного технікуму, потім на четвертому поверсі Українського заочно-індустріального технікуму на Набережній ім. В.І.Леніна-18 .

В технікумі на той час були такі спеціальності:

 • 0704 «Радіоапаратобудування»;
 • 0706 «Телевізійна техніка і радіорелейний зв’язок»;
 • 0701 « Дротовий зв’язок»;
 • з 1965 р. – 0711 «Радіолокаційні пристрої»;
 • з 1967 р. – 0501 «Обробка металів різанням» (за вимогою базового підприємства ДМЗ).

31 грудня 1965 року Ухвалою РМ СРСР технікум був переданий Міністерству радіопромисловості СРСР. Протягом 1966 року УК і УЗ МРП СРСР було виділено фінансування на будівництво власного корпусу ДРПБТ через базове підприємство А/с 192 (нині «Дніпровський машинобудівний завод»), який був куратором капітального будівництва.

У 1967 році трест Дніпрогорстрой почав будівництво (1967-1971 роки) навчального корпусу і актового залу. Студенти технікуму брали безпосередню участь в зносі приватних будинків, майстерень індустріального технікуму, казарм облвійськомату та приймали активну участь в будівництві.

30 серпня 1971 року будівництво закінчилось і щасливий колектив вселився в свій новий корпус, що здавався палацом (вул. Шмідта-18).

Директором технікуму (1970-1979 роки) був призначений ветеран бойових дій у ВВВ Емельяненков Микола Павлович, що працював з 1966 року викладачем технікуму. Йому прийшлось з нуля комплектувати кабінети та лабораторії. Велику допомогу в оснащенні надав радіозавод.

В цей час Дніпропетровський радіоприладобудівний технікум проводив підготовку фахівців з наступних форм навчання і спеціальностей:

а) денне навчання – 0704 « Радіоапаратобудування»;

 • 0711 «Радіолокаційні пристрої»;
 • 0501 « Обробка металів різанням»;

б) заочне навчання – 0704 « Радіоапаратобудування»;

 • 0501 « Обробка металів різанням».

За роки, що пройшли з дня утворення технікуму, до розпаду СРСР кількість студентів в рік зросла до 1700.

Рішенням Міністерства Радіопромисловості СРСР і Ухвалою Президента Центрального Комітету профспілки робочих радіоелектронної промисловості Дніпропетровському радіоприладобудівному технікуму за підсумками оглядів-конкурсів навчально-виховної, методичної і спортивно-оздоровчої роботи серед технікумів Мінрадіопрома, 17 разів присуджувалося перше місце з врученням Почесної грамоти Міністерства радіопромисловості з перехідним Почесним Червоним Прапором МРП СРСР.

З 1979 по 1986 роки директором технікуму була призначена Дорошенко Ганна Андріївна ветеран ВВВ, яка займала посаду заступника директора технікуму. Завдяки їй було введено нові прогресивні методи і форми оптимізації та планування навчального процесу, внутрішнього контролю. За плідну працю Дорошенко Г.А. присвоєно Почесне звання Заслуженого вчителя України та нагороджена орденом Трудової Слави і медаллю Ветеран праці.

З травня 1987 (по 2013) року наказом Міністра МРП СРСР директором технікуму призначений начальник цеху базового підприємства ДМЗ Нежейко Віктор Петрович.

Вдосконалення навчально-матеріальної бази технікуму і традицій успішно продовжилося з новим імпульсом. Навчальні лабораторії комплектувались за рахунок передачі устаткування підприємствами (радіозаводом, ДМЗ). Спортивну роботу в технікумі очолював Хейфець Р.Г. У грудні 1985 року введений в експлуатацію спортивний комплекс, в будівництві якого брали активну участь студенти технікуму. Спортивні команди під керівництвом викладачів фізичного виховання брали неодноразово призові місця по області.

У грудні 1990 року базовим підприємством ДМЗ вводиться в експлуатацію корпус навчально-виробничих майстерень та оснащується необхідним верстатним і слюсарним устаткуванням. Радіомонтажні майстерні були оснащені в цокольному поверсі основного корпусу.

У зв’язку з вимогою підприємств Придніпровського регіону та початком освоєння випуску нової електронної цифрової АТС-ЦА-С-32 на ПО «ДМЗ» коледж за клопотанням базового підприємства та підприємств зв’язку, радіо і телебачення відкриває дві нові спеціальності, згідно наказу МПР СРСР № 27- ДО від 16.08.1991 року:

 • 1904 «Виробництво апаратури автоматичного електрозв’язку»;
 • 2307 «Радіозв`язок, радіомовлення і телебачення».

В цей час технікум активно співпрацює з базовим підприємством з підготовки фахівців середньої ланки в області мікроелектроніки. Випускники продовжують навчання в Дніпропетровському Державному університеті радіофізичного та фізико-технічного факультетах.

25.09.1991 року технікум реорганізовано в коледж наказом ГУК УЗН Міністерства радіопромисловості СРСР. 28 листопада 1991 року коледж був переданий до складу Міністерства Освіти України.

У 2000 році в коледжі відкритий прийом на нові спеціальності, які необхідні для підготовки фахівців молодших спеціалістів:

 • 123 «Комп`ютерна інженерія»;
 • 171 «Електроніка та телекомунікації»;
 • 172 «Телекомунікації та радіотехніка».

В коледжі працює ансамбль гітаристів «Фламенко» лауреат першого ступеню Всеукраїнського фестивалю-конкурсу пісні та музики «Золота нотка» та вокально-інстументальний ансамбль « Ритм Енд Блюз» (керівник Сокіл І.В.). Також є ансамбль бальних танців «Фенікс» (керівник Паламарчук Н.М.)

Діють спортивні секції з гирьового спорту, настільного тенісу, бадмінтону, міні-футболу, команда з ритмічної гімнастики «Алло» (керівник Шарапова С.П.).

Наш коледж активно підтримує технічну творчість студентів, які приймають участь в змаганнях, олімпіадах, конкурсах зі своїми діючими макетами, моделями, приладами, що допомагає підтримувати якість освіти та цікавість до навчання.

Деякі дипломні проекти підтверджуються реально експериментальною частиною під керівництвом Дишука Л.Г.

З 16.01.2014 року директором коледжу призначений (наказом МОНУ № 382-К) Тіхонов Василь Андрійович, який працював на посаді заступника директора Дніпропетровського транспортно-економічного коледжу. В нашому коледжі сформувалась стратегія розвитку вищого навчального закладу нового типу. Навчання в Дніпропетровському радіоприладобудівному коледжі надає всім випускникам велику перспективу в майбутньому. Удосконалюється робота управління кадрів і педпрацівників. Підвищуються педагогічна майстерність викладачів та навчально-виховний процес на різних етапах здобуття і отримання фахових знань студентами коледжу. Оснащення лабораторій і кабінетів постійно удосконалюється. При виконанні навчальних завдань, лабораторних робіт, при курсовому та дипломному проектуванні студентами широко використовуються програмні комплекси з застосуванням ПЕОМ, мікропроцесорні тренажери індивідуального користування, інше сучасне електронне устаткування. Інформаційне забезпечення предметів здійснюється не тільки через бібліотеку, але і через мережі інтернет .

По закінченню коледжу випускники отримують неповну вищу освіту. При коледжі працює філія Київського державного університету інформаційно-комунікаційних технологій. Наші випускники мають можливість до вступу на навчання у вищі навчальні заклади відповідно профілю по скороченому терміну за результатами співбесіди, тестування та зовнішнього незалежного оцінювання якості знань.

Коледжем укладено договори про співпрацю з ВНЗ 3- 4 р.а. міста, області та країни, а саме: Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара, Університетом митної справи та фінансів, Національним гірничим університетом, Дніпродзержинським державним технічним університетом, Харківським університетом Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є. Жуковського, Дніпропетровським національним університетом залізничного транспорту ім. академіка В.Лазаряна, Державним університетом телекомунікацій.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/general/about/history