СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ»

Проєкт «З Україною в серці» ‒ це проєкт, основною метою якого є привернути увагу студентської молоді до проблеми насильства, довіри та культури миру; знизити рівень соціально-психологічної напруги; надати психологічну підтримку учасникам освітнього процесу.

Більше про проєкт

 
   
   
   
 

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6292

УКРАЇНІ ВІЛЬНО ПОЧУВАЮТЬСЯ ПРЕДСТАВНИКИ ВСІХ НАРОДІВ І НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ

Україна – країна українців, а водночас це багатонаціональна країна. За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 р., на території нашої країни проживали представники 130 національностей. Громадяни України будь-якої національної належності мають рівні права та можливості для особистого, економічного, культурного розвитку, можуть обирати і бути обраними до органів державної влади та місцевого самоврядування. У 2021 р. було ухвалено окремий закон про захист прав і підтримку корінних народів – кримських татар, караїмів, кримчаків, які сформувалися і сторіччями живуть на території нашої країни та не мають власного державного утворення за її межами.

Використання української мови є обов’язковим під час здійснення повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах життя. Однак у приватному житті, на вулицях українських міст і містечок, у побуті і дозвіллі вільно звучать й інші мови. А деякі регіони були і залишаються переважно російськомовними. Законом гарантовано право громадян на вільне використання та розвиток рідної мови, виховання та здобуття освіти мовою національної меншини поряд із державної мовою.

Багатонаціональність і багатомовність на українській етнополітичній основі – природний стан українського суспільства, секрет нашої витривалості та стійкості в часи історичних потрясінь.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6338

УКРАЇНА САМОСТІЙНО ВИБИРАЄ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ КУРС І НАПРЯМ ІНТЕГРАЦІЇ

Зближення з Європейським Союзом і НАТО Україна проголосила своїми зовнішньополітичними пріоритетами. Ці дві міжнародні структури не конкурують між собою, а взаємно доповнюють одна одну.

Якщо НАТО – це спершу безпека, а вже потім – зміцнення демократії, економіки, соціальної сфери, то ЄС – це передусім ринкова економіка, економічне зростання і стабільність, підвищення добробуту.

Опинившись у «клубі» НАТО за столом переговорів із ЄС, ми зможемо на рівних спілкуватися, краще вивчимо одне одного, призвичаїмося до нових вимог і стандартів, зможемо досягти такого рівня розвитку, коли ЄС не тільки виявить готовність до інтеграції України, а й запропонує їй членство.

Рухаючись до ЄС і НАТО, Україна бере курс на верховенство закону та права, незалежну судову систему, правоохоронні органи європейського зразка.

Ці зміни передбачають і певне ведення міждержавної політики. Наприклад, пошук дипломатичного розв’язання конфліктів. Україна намагалася йти саме цим шляхом у питанні війни на Донбасі, але завжди наштовхувалася на спротив Росії.

За всіма міжнародними нормами, Україна має право самостійно вирішувати, до яких обєднань їй приєднуватися. Жодна країна не має повноважень вирішувати це за нас.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6336

Проєкт «З Україною в серці»: Дихальні техніки

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6323

Проєкт «З Україною в серці»: Психологічне заземлення

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6295

УКРАЇНА – ПОВАЖНИЙ ЧЛЕН МІЖНАРОДНОЇ СПІЛЬНОТИ

Україна є добросовісним і надійним партнером для своїх сусідів та інших держав світу, сумлінно виконує взяті на себе зобов’язання за міжнародними договорами й угодами. Зокрема, у 1994 р. Україна підписала Будапештський меморандум, за яким відмовилася від потужного арсеналу ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки та недоторканності з боку США, Великої Британії та Російської Федерації. Незважаючи на те, що Росія брутально й зухвало порушила свої зобов’язання, розв’язавши агресивну війну, Україна продовжує неухильно дотримуватися без’ядерного статусу. Так нам диктують наші принципи, традиції та належність до європейської політичної культури.

Україна є повноправним членом Організації об’єднаних націй від самого її створення в 1945 р., входить до складу Організації з безпеки і співробітництва в Європі і Ради Європи, Світової організації торгівлі, інших поважних міжнародних організацій. Українські військові беруть постійну участь у миротворчих операціях ООН по всьому світу. Наприклад, у 2021 р. наші спецпризначенці успішно врятували групу канадських перекладачів із зайнятого Талібаном Кабула, хоча інші країни вважали цю місію нездійсненною.

У 2022 р. Україна подала заявку на членство в Європейському Союзі й отримала переважну підтримку країн-учасників ЄС. Україна виграла цю історичну битву і нарешті повертається до сім’ї європейських народів. Нашому рішучому прагненню до свободи та гідності сьогодні аплодує весь світ.

 

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6320

УКРАЇНА – ДЕМОКРАТИЧНА КРАЇНА ІЗ ЗАКОННО ВИБРАНОЮ ВЛАДОЮ

Україна має давні традиції народовладдя, які йдуть корінням у самоврядування доби Середньовіччя, демократичну спадщину Запорізької Січі тощо.

Сучасна Українська держава послідовно зміцнює засади демократії. Протягом 30 років незалежності в Україні сім разів відбувалися президентські вибори і більшість їх проходила у два тури. Це свідчить про чесну конкуренцію та паритет сил між різними претендентами на владу, серед яких перемогу здобував найсильніший.

Усі шість президентів, які очолювали Україну,представляли різні політичні сили. Український парламент – Верховну Раду України –завжди формували представники кількох партій і блоків. Жодна з політичних сил не мала і не має монополії на владу.

Так, українці часом сваряться між собою через різні політичні погляди, проте меншість поважає вибір більшості, яким би він не був. Український народ має право висловлювати своє невдоволення рішеннями влади й охоче це право використовує.

За новітній період історії в Україні відбулася незчисленна кількість акцій народного протесту. Наймасштабніші з них вилилися в революції. Помаранчева революція 2004 р. стала всенародним протестом проти порушень і махінацій під час виборів. Революція гідності 2013–2014 рр. запалала внаслідок незаконної відмови тодішньої влади від європейського вибору України. Мирні протести переросли в масові розстріли та стали приводом для російської агресії. Але навіть за таких умов ми не допустили розвитку тоталітаризму, вистояли і зберегли свою державність.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6318

Проєкт «З Україною в серці»: Спілкування

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6259

Проєкт «З Україною в серці»: Самозаспокійливе заземлення

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6266

УКРАЇНЦІ – САМОБУТНІЙ, САМОДОСТАТНІЙ НАРОД ІЗ ВЛАСНОЮ ІСТОРІЄЮ, МОВОЮ, КУЛЬТУРОЮ

Є кілька ознак, за якими визначають, що таке народ. Головними є власна історія, культура, мова, територія, назва і символи, своя національна держава. Усе це без сумніву мають українці.

Наша історія, культура, традиції і звичаї сягають давніх часів. Українська мова має довгу історію писемності і є універсальною – нею можна говорити, навчати, писати книжки і наукові праці, видавати газети й журнали. Територія, на якій живе український народ, залишається незмінною багато століть.

Наша історія – це історія Трипільської культури, Київської Русі, Литовсько-Польської доби, Козаччини та сучасного світу. Який би відрізок світової історії ми не брали, там знайдеться місце Україні – постатям, подіям і явищам, які можна ідентифікувати саме як українські, а не якісь інші.

Уже три десятиріччя як відновлено Українську державу. Наш народ має всі ознаки державного суверенітету – територію, яку визнають усі країни світу (крім Росії та кількох її посіпак), символи державності – гімн, прапор, герб, маємо армію і силові структури, дипломатію, Конституцію, яка визначає основні правила життя в країні.

Отже, усі формальні ознаки того, що ми окремий народ, у нас є.

Але найголовніше, що робить нас народом і дає можливість існувати всім цим формальним ознакам, є наша самосвідомість, або ідентичність: ми визнаємо себе за українців, знаємо, чому ми ними є, любимо свою землю і віримо в її майбутнє, готові захищати свою державу від будь-яких посягань, представляти свою країну у світі.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6313

Читати далі