«Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища»

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» планує проведення серед вчителів, науково-педагогічних працівників, представників адміністрації закладів освіти опитування на тему: «Реформування освіти зсередини: точка зору представників освітянського середовища». Дослідження проводитиметься у травні-червні 2018 року та в червні 2019 року на умовах повної анонімності.

Посилання щодо опитування респондентів за допомогою електронної форми за адресами:

науково-педагогічних працівників, адміністрації ЗВО –
https://docs.google.com/forms/d/1sO7p884ba8fea7lJJG38j8PWoaQYB1m3FuqPJcZvzss/edit

Респонденти зможуть індивідуально заповнити онлайн-анкету до 30
червня 2018 року у будь який зручний для них час, відзначаючи відповідним
чином вибраний ними варіант відповіді.
При цьому інформуємо, що участь в опитуванні є добровільною.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4473

Всесвітній День вишиванки

Сьогодні, 17 травня, відзначається Всесвітній День вишиванки. Достатньо просто одягти її, щоб відзначити цей день. Ініціативу підтримали й викладачі Коледжу радіоелектроніки, які прийшли на пари у вишиванках.

Дата Дня вишиванки не є фіксованою. Щорічно свято відзначається у третій четвер травня.

Це свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.

Символи на вишиванках мають глибокий сенс – саме тому вони грали роль оберегів. Так, ромб означає родючість землі, трикутник – Бога в трьох іпостасях, коло – сонце, квадрат – чотири сторони світу, хрест – Бога, калина – красу і любов, вишня – материнську любов, півонія – віру і надію, троянда – кохання, мак – пишність, барвінок – дівочу честь, ромашки – приворотне зілля.

Так склалось, що в Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Вона настільки сильно увійшла до життя української людини, що в нашій країні влаштовуєтеся навіть спеціальне свято – День вишиванки.

Вишиванка – символ Батьківщини,
Дзеркало народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у вірші.
Вишиванка – дитинча кирпате,
Що квітки звиває в перепліт,
Материнські ласки, усміх тата,
Прадідів пророчий заповіт.
Вишиванка – писанка чудова,
Звізда ясна, співи та вертеп.
Вишита сльозою рідна мова,
Думами дорога через степ.
Вишиванка – біль на п`ядесталі,
Слава, воля, єдність, віра – ми.
Журавлем курличе, кличе далі,
Стелить вирій взорами-крильми.
Біля річки дитинча кирпате,
Кинуло віночок в часу тлінь –
В плетиві надії, мрії, злато,
Загойдалась пісня поколіннь.
Колисанки не забудь дитино,
В серці вишиванку залиши…
Не зліпити болем Батьківщину,
Як розбите дзеркало душі.
автор – Юрій Лазірко

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4464

Подаруй собі життя!

Ці слова завжди лунають у коридорах нашого рідного дому – Коледжу радіоелектроніки.

Шкідливі звички та потяг до них студентства у повсякденному житті не рідкість. Але Коледж завжди знайде привід нагадати та притягнути до цієї проблеми увагу.

26-27 квітня на базі коледжу пройшла низка заходів щодо профілактики та запобіганню поширення наркоманії, тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв серед студентської молоді та фінальної крапкою заходів була виставка стіннівок.

Але на цьому наш Коледж не згорає роботу, це ще одна ланочка до здоров’я наших студентів.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4452

Другий день роботи членів акредитаційної експертної комісії

Другий день роботи членів акредитаційної експертної комісії пройшов у перевірці технічного, методичного, інформаційного забезпечення матеріально-технічної бази кабінетів, лабораторій та ознайомленням з моделями практичних студентських робіт (макетами) спеціальності 5.05090306 «Монтаж, технічне обслуговування і ремонт обладнання радіозв’язку, радіомовлення та телебачення», відвіданні музею Радіо.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4433

Проведення чергової акредитаційної експертизи

23.04.2018 згідно наказу МОНУ №343-л від 02 квітня 2018 року у Коледжі радіоелектроніки розпочата робота експертної комісії на чолі з Шерепою Ігорем Васильовичем та експертом Крикуновим Володимиром Миколайовичем щодо проведення чергової акредитаційної експертизи підготовки молодших спеціалістів зі спеціальності 5.05090306 «Монтаж, технічне обслуговування і ремонт обладнання радіозв’язку, радіомовлення та телебачення».

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4412

Зустріч з поетом. Максим Бородін

Зустріч із поетом Максимом Бородіним

 

 

Студентки та студенти Коледжу радіолектроніки познайомилися із поетом Максимом Бородіним – одним з найвідоміших і найцікавіших авторів сучасного Дніпра. Зустріч відбулася 28 березня у читальній залі коледжу з нагоди Всесвітнього дня поезії. Свято відзначають щороку 21.03, та через погодні умови, які ледь не паралізували життя дніпрян у цей період, візит переносився. 

Попри зосередженість навчальної програми нашого закладу на технічних науках, що, здавалося б, мало визначати і сферу інтересів студентів, подія зацікавила присутню аудиторію. Про що свідчило активне спілкування із автором. Власне віршів на заході прозвучало небагато. Але демонстрація деяких зразків візуальної поезії та “свіжі” тексти, доступні до читання просто на партах, спровокували реакцію слухачів/читачів. 
Студенток та студентів цікавили як факти біографії поета, музичні, літературні смаки митця, так і особливості його творчого методу, такі як регулярність письма, коло тем, яких він торкається. 
Та найприємніше, що навіть по закінченні зустрічі, лишилась потреба особистого спілкування автора зі студентами, а рефлексії щодо почутого та побаченого перенеслися уже в навчальні аудиторії наступних за розкладом занять:)

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4406

Допомога від чистого серця!

 Студенти Коледжу радіоелектроніки, адміністрація та куратори груп не просто прийняли участь та «перейняли естафету» у рамках соціально-економічного проекту «Всесвітній день прибирання в Україні «World Cleanup Day», а одночасно від щирого серця відвідали та надали допомогу щодо благоустрою у дитячому будинку-інтернаті КЗ «Дніпропетровський дитячий будинок-інтернат Дніпровської міської ради», який знаходиться за адресою вул. Надії Олексієнко, 164.

 Приєднавшись до такої акції студенти своїми очима побачили необхідність надання постійної підтримки та допомоги такій категорії дітей. Бажання допомоги не було обмежено прибиранням території. Студенти коледжу вирішили «з рук в руки» подарувати частинки своїх сердець у вигляді іграшок, розвиваючих ігр та книжок, та головна цінність подарунків, у тому що вони колись були улюбленими іграшками та допомагали пізнавати світ, а тепер принесуть багато користі іншим дітям.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4375

Україна – НАТО: формула безпеки

30 березня 2018 року в Коледжі радіоелектроніки був проведений навчальний семінар – “Україна – НАТО: формула безпеки”.

В ньому приймали участь студенти першого курсу. Активно обговорювались питання: якою Україну бачить молодь в майбутньому, що для нашої країни означатиме вступ до Альянсу, яке місце в світі займатиме Україна в майбутньому. При підготовці до семінару було використано багато документів та матеріалів електронних ресурсів. Кожна група підготувала інформаційну газету або плакат. Семінар був організований і проведений викладачем предмету “Захист Вітчизни”- Васильченко І. І.

Дякуємо всім учасникам семінару і всім студентам, які приймали участь у підготовці цього навчального заходу.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4365

«Дніпровський метронолітен» запрошує на роботу

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4361

21 березня – Всесвітній день поезії

Поезія – це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі.

Л.Костенко

З історії виникнення

    Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО Всесвітній день поезії було призначено на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року. Найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, де розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН.

   Рішення про встановлення Всесвітнього дня поезії було прийнято в зв’язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання, вона формує громадську думку і насамперед передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.

    Основна мета заходу— дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе як можна голосніше. Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

    Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації в цей день віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, що вона грає в діалозі між культурами — у діалозі, який є гарантом миру.

Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з’явився 2004 року. 

За матеріалами «Вікіпедії».

 В усі часи поезія мала великий вплив на людство. У нашому коледжі, здавалось, далекому від літератури, є багато талановитої молоді, що пише не тільки поетичні, а і прозові твори. Із талановитою молоддю , що навчається у коледжі ми будемо вас знайомити на нашому сайті в розділі «Цікаві особистості». В планах комісії філологічних дисциплін є упорядкування збірки студентської авторської поезії та прози. Всі ваші пропозиції ми готові розглянути, з питаннями ви можете звертатись до викладачів-філологів.

Сьогодні,  у  Всесвітній день поезії, ми запросили вас на зустріч з Максимом Бородіним: поетом, музикантом, редактором альманаху “СТЫХ”, кандидатом технічних наук.

Читаємо, слухаємо, говоримо про розумне, вічне та актуальне.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4352

Читати далі