31 грудня виповнюється 125 років з дня народження Михайля Семенка — поета й футуриста

Семенко вмів епатувати, вражати, обурювати, захоплювати й підкорювати. Він ненавидів консерватизм і традиціоналізм, «заялозені мистецькі ідеї», національну обмеженість, від якої «тхне дьогтем і салом». У житті і творчості він був і вразливим П’єро, який кохав, задавався і мертвопетлював, і безстрашним трампом, який не побоявся назвати свою збірку «Кобзар».

Семенко видав три томи своєї повної збірки творів і більше не встиг. Його розстріляли 80 років тому тут, у Києві. За ці вісімдесят років вийшло тільки дві книжечки його віршів. Навесні 2017-го у видавництві «Темпора» з’явилася чотиритомна «Повна збірка творів» — відтворена й доповнена.

Люди, які знали Семенка, казали, що від нього йшла еманація, якої не можна було уникнути. У нього завжди було безліч послідовників і ворогів також. Сьогодні нам залишилися тільки його вірші. І вони далі вражають сміливістю думки й слова, хвилюють щирістю й оригінальністю. Без Семенка не було б української поезії ХХІ століття.

«Я читаю Семенка» — відеопроект на пошану засновника українського футуризму, поета, який завжди дивився в майбутнє і звертався до нас сьогоднішніх. Його досі читають люди різних професій, різних поколінь, різних уподобань. Долучайтеся до флешмобу: читайте улюблені вірші Сема, знімайте і діліться своїм відео в соцмережах із тегом #ячитаюСеменка.

Ми читаємо Семенка і вітаємо його з днем народження!

За матеріалами ЛітАкцент. Ярина Цимбал

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4233

Залишити відповідь