21 березня – Всесвітній день поезії

Поезія – це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі.

Л.Костенко

З історії виникнення

    Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО Всесвітній день поезії було призначено на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року. Найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, де розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН.

   Рішення про встановлення Всесвітнього дня поезії було прийнято в зв’язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання, вона формує громадську думку і насамперед передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.

    Основна мета заходу— дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе як можна голосніше. Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

    Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації в цей день віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, що вона грає в діалозі між культурами — у діалозі, який є гарантом миру.

Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з’явився 2004 року. 

За матеріалами «Вікіпедії».

 В усі часи поезія мала великий вплив на людство. У нашому коледжі, здавалось, далекому від літератури, є багато талановитої молоді, що пише не тільки поетичні, а і прозові твори. Із талановитою молоддю , що навчається у коледжі ми будемо вас знайомити на нашому сайті в розділі «Цікаві особистості». В планах комісії філологічних дисциплін є упорядкування збірки студентської авторської поезії та прози. Всі ваші пропозиції ми готові розглянути, з питаннями ви можете звертатись до викладачів-філологів.

Сьогодні,  у  Всесвітній день поезії, ми запросили вас на зустріч з Максимом Бородіним: поетом, музикантом, редактором альманаху “СТЫХ”, кандидатом технічних наук.

Читаємо, слухаємо, говоримо про розумне, вічне та актуальне.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/4352

Залишити відповідь