Поради від психолога у ситуації кризового фону

❗Поради від психолога

❗У ситуації кризового фону або обваленого світу існує три найбільш критичні дні: 5, 12, 21

Сьогодні п’ятий день, який є одним із переломних для психіки. Потім таким буде 12, потім 21, потім стане все одно, і ви вийдете на новий рівень стресових навичок.

Отже, після 96 годин починає накопичуватися втома нервової системи та зон мозку, що відповідають за реакції. Іноді ви можете відчувати легку дереалізацію, затуманеність, гальмується швидкість мислення. Це нормально. Взагалі нормально ВСЕ, запам’ятайте це будь ласка. Слухайте тіло, нічого не робіть по дурному “так належить”. Не хочеться їсти – їжте тільки те, що можна випити, розсмоктати, бульйони, цукерки, дитячі пюрешки, варення у воді, узвари. Час почати обмежувати стимулятори – кава не відрами, а дозовано, важкі чаї – теж, енергетики – табу! Шлунок, всі слизові оболонки повинні по максимуму омиватися водою, пийте по ковтку, але часто. Сухий рот неприпустимий, якщо слини немає – жуйте жуйки, дуже хороші таблетки для розсмоктуючи з лізоцимом (Лисобакт і подібні).

Слідкуйте за диханням, питайте себе “а як я дихаю”, як тільки відчули, що в акті дихання беруть участь непотрібні м’язи – піднімаються ключиці, плечі, напружується шия та щелепи – переводіть подих у живіт. Дихає живіт! Не груди! Розслабляйте діафрагму.

Перевіряйте себе на дереалізацію та тунельний зір. Запитуйте себе “що зараз бачу”, перераховуйте краще вголос. Крутіть головою, переводьте погляд з боку на бік, зверху вниз. Помічаєте, що висните – перезавантажуйтесь). Закривайте долонями очі на десять секунд і там у темряві швидко моргаємо. Відкрили і заново перевірили поле зору, подивилися на всі боки.

Далі. Вам має бути комфортно. Можливо складно, незручно, але комфортно. Тому є можливість митися – одразу цим користуйтеся, підмивайтеся хоча б, міняйте білизну, чистіть зуби, мийте руки. Імунітет діє зараз так, що люди і від хроніки можуть одужати.

Весь організм, усі його системи, мозок зараз виконують завдання – ВИЖИТИ, от і намагається. Але деякі системи, а саме серцево-судинна працюх з перевантаженням, їх потрібно контролювати та підтримувати.
Страшно – це нормально і правильно. Це добре.

Агресія – абсолютно нормально! Головне знайти їй вихід.

Робіть щось руками, багато дрібної моторики, врешті-решт візьміть крупи і перебирайте. Грайте з дітьми та тваринами, обіймайтеся.

Можете помітити, що стали частіше матюкатися. Матеріться на здоров’я!

Далі. Хто приймає постійно якісь препарати – питайте себе “я випив?” І записуйте, що так, хоч рисочку малюйте на руці, хоч у телефон, елементарно вголос скажіть, коли п’єте “Я випив ліки, наступні ввечері/завтра”.
Може виникнути зайва підозрілість, паранояльні прояви – теж норм, тим більше у нашому випадку. Це добре. Тому не злитесь на інших і не докоряйте себе за ці почуття. Хочеться перевірити ще раз, інакше мозок ще більше вимагатиме, а це вже ОКР, нам не потрібне.

Частіше дякуйте, обіймайте, цікавтеся як справи. Повірте, це почуття спільності тепер назавжди.

Деякі вже це знають, живуть так, деяким тільки доведеться прожити момент.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6153

Залишити відповідь