Соціально-освітній проєкт «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ»

СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ»

11 квітня 2022 року в Дніпровському фаховому коледжі радіоелектроніки стартував соціально-освітній проєкт «З Україною в серці», який реалізовується у партнерстві з Департаментом освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та Комунальним закладом вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради. У проєкті приймають участь 560 здобувачів фахової передвищої освіти та 61 педагогічний працівник.

Координація проєкту здійснюється Іриною Кобзєвою, соціальним педагогом, директоркою Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради, Головою Правління ГО «Два береги», психологинею, тренеркою-експерткою, експерткою міжнародної платформи з навчання у галузі здоров’я та благополуччя EduHub при Інституті ЮНЕСКО та Світланою Вороніною, в.о. директора Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки.

Проєкт «З Україною в серці» ‒ це проєкт, основною метою якого є привернути увагу студентської молоді до проблеми насильства, довіри та культури миру; знизити рівень соціально-психологічної напруги; надати психологічну підтримку учасникам освітнього процесу.

Завдання проєкту:

 1. Сприяти розв’язанню найактуальнішого завдання сьогодення: переходу від психології протистояння, підозри і насильства до культури миру, довіри і злагоди, зміцнення національної, регіональної і міжнародної стабільності, миру та безпеки гуманітарними методами.

 2. Привернути увагу студентської молоді та педагогів до проблеми насильства.

 3. Сприяти психологічній та соціальній адаптації учасників освітнього процесу під час воєнного конфлікту.

 4. Навчити сучасним технікам, методикам i практикам психічної і емоційної саморегуляції студентську молодь та дорослих.

Проєкт «З Україною в серці» спрямований на вирішення наступних проблем:

 • формування навичок оцінки та інтерпретації медійної інформації задля розпізнавання маніпуляцій та пропаганди;

 • інструменти медіаграмотності, верифікації контенту та інформаційної безпеки в військовий час (критичне мислення, фактчекінг, аналіз джерел, чатботи тощо);

 • підвищення громадянської свідомості та активності;

 • психологічний супровід учасників освітнього процесу;

 • розвіювання міфів у освітньому середовищі про те, що будь-які форми насильства є допустимими і не порушують права людини;

 • депривація емоційного стану людини, яка зазнала насильство або жорстокого поводження;

 • попередження ПТСР в учасників освітнього процесу.

Основні напрямки та види діяльності за проєктом «З Україною в серці»

 1. Медіаосвіта під час воєнного конфлікту

  1. 21 квітня тренінг з медіаграмотності «Усвідомлене медіаспоживання» для студентської молоді та педагогічних працівників (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, тренер Г. Мягких).

  2. Висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки тез, розроблених науковцями Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, які відображають позицію Української держави у війні, окреслюють роль та місце сучасної України серед народів світу.

  3. Вебінар «Волонтерська допомога» (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, З. Бондаренко).

  4. Творчій марафон «Студенство з Україною: разом ми єдині» (заступник директора з НВР, куратори груп, студенти).

 2. Психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах воєнного конфлікту.

  1. 12 квітня 2022 проведення спеціалізованого тренінгу для педагогічних працівників «Насильство ‒ знаю, дію, захищаю» для педагогічних працівників (платформа Google Classroom, тренерка-експертка І. Кобзєва).

  2. 18 травня 2022 проведення спеціалізованого тренінгу «Самодопомога у кризі» для педагогічних працівників (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, практичний кризисний психолог Т Кирилюк).

  3. Висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки книги «Важливі навички в періоди стресу: iлюстроване керівництво».

  4. 04 травня 2022 проведення спеціалізованого тренінгу «Допомога в тривожному стані» для студентської молоді (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, практичний кризисний психолог Т. Кирилюк).

  5. Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Дихальні техніки для зняття стресу».

  6. Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Як спілкуватися з незнайомими людьми в умовах воєнного конфлікту».

  7. Висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки матеріалів «Як мені убезпечити себе під час війни: поради для молоді» UNFPA.

  8. Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Особистий простір спокою: фізичне заземлення».

  9. Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Особистий простір спокою: психологічне заземлення».

  10. Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Особистий простір спокою: самозаспокійливе заземлення».

  11. 11 травня 2022 проведення спеціалізованого тренінгу «Пошук опори та ресурсу через модель BASIC PH» для педагогічних працівників (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, практичний кризисний психолог Т. Кирилюк).

  12. Проведення спеціалізованого тренінгу для студентської молоді «Життя без насильства» для студентської молоді (платформа Zoom, тренерка-експертка І. Кобзєва, тренер М. Красуля).

  13. Розробка та висвітлення на сайті та сторінці ФБ Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки гайду «Алгоритм дій при згвалтуванні» (тренерка-експертка І. Кобзєва, відповідальний за сайт).

За результатами проєкту очікуються якісні зміни:

 1. Відбудеться формування навичок оцінки та інтерпретації медійної інформації під час воєнного конфлікту.

 2. Молодь навчиться розуміти, що насилля є порушенням прав людини. Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.

 3. Учасники освітнього процесу навчаться сучасним технікам, методикам i практикам психічної і емоційної саморегуляції.

 4. Створиться просвітницький медіаконтент.

 5. Підвищиться громадянська свідомість та активність.

Подальший розвиток проєкту:

 • проведення заходів психологічної підтримки учасників освітнього процесу психологами ГО «Два береги»;

 • проведення подальшої просвітницкої роботи з метою поширення культури миру серед місцевої громади.

Шановні здобувачі освіти та педагогічні працівники, долучаємось до реалізації проєкту.

Україна – єдина і вільна країна, І нікому ніколи у сонячні дні Не підвладна вона, бо вона – неподільна, Єдина… Єдина на цій Землі!

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6290

Залишити відповідь