УКРАЇНА – ДЕМОКРАТИЧНА КРАЇНА ІЗ ЗАКОННО ВИБРАНОЮ ВЛАДОЮ

Україна має давні традиції народовладдя, які йдуть корінням у самоврядування доби Середньовіччя, демократичну спадщину Запорізької Січі тощо.

Сучасна Українська держава послідовно зміцнює засади демократії. Протягом 30 років незалежності в Україні сім разів відбувалися президентські вибори і більшість їх проходила у два тури. Це свідчить про чесну конкуренцію та паритет сил між різними претендентами на владу, серед яких перемогу здобував найсильніший.

Усі шість президентів, які очолювали Україну,представляли різні політичні сили. Український парламент – Верховну Раду України –завжди формували представники кількох партій і блоків. Жодна з політичних сил не мала і не має монополії на владу.

Так, українці часом сваряться між собою через різні політичні погляди, проте меншість поважає вибір більшості, яким би він не був. Український народ має право висловлювати своє невдоволення рішеннями влади й охоче це право використовує.

За новітній період історії в Україні відбулася незчисленна кількість акцій народного протесту. Наймасштабніші з них вилилися в революції. Помаранчева революція 2004 р. стала всенародним протестом проти порушень і махінацій під час виборів. Революція гідності 2013–2014 рр. запалала внаслідок незаконної відмови тодішньої влади від європейського вибору України. Мирні протести переросли в масові розстріли та стали приводом для російської агресії. Але навіть за таких умов ми не допустили розвитку тоталітаризму, вистояли і зберегли свою державність.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6318

Залишити відповідь