УКРАЇНА – ПОВАЖНИЙ ЧЛЕН МІЖНАРОДНОЇ СПІЛЬНОТИ

Україна є добросовісним і надійним партнером для своїх сусідів та інших держав світу, сумлінно виконує взяті на себе зобов’язання за міжнародними договорами й угодами. Зокрема, у 1994 р. Україна підписала Будапештський меморандум, за яким відмовилася від потужного арсеналу ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки та недоторканності з боку США, Великої Британії та Російської Федерації. Незважаючи на те, що Росія брутально й зухвало порушила свої зобов’язання, розв’язавши агресивну війну, Україна продовжує неухильно дотримуватися без’ядерного статусу. Так нам диктують наші принципи, традиції та належність до європейської політичної культури.

Україна є повноправним членом Організації об’єднаних націй від самого її створення в 1945 р., входить до складу Організації з безпеки і співробітництва в Європі і Ради Європи, Світової організації торгівлі, інших поважних міжнародних організацій. Українські військові беруть постійну участь у миротворчих операціях ООН по всьому світу. Наприклад, у 2021 р. наші спецпризначенці успішно врятували групу канадських перекладачів із зайнятого Талібаном Кабула, хоча інші країни вважали цю місію нездійсненною.

У 2022 р. Україна подала заявку на членство в Європейському Союзі й отримала переважну підтримку країн-учасників ЄС. Україна виграла цю історичну битву і нарешті повертається до сім’ї європейських народів. Нашому рішучому прагненню до свободи та гідності сьогодні аплодує весь світ.

 

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6320

Залишити відповідь