УКРАЇНА САМОСТІЙНО ВИБИРАЄ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ КУРС І НАПРЯМ ІНТЕГРАЦІЇ

Зближення з Європейським Союзом і НАТО Україна проголосила своїми зовнішньополітичними пріоритетами. Ці дві міжнародні структури не конкурують між собою, а взаємно доповнюють одна одну.

Якщо НАТО – це спершу безпека, а вже потім – зміцнення демократії, економіки, соціальної сфери, то ЄС – це передусім ринкова економіка, економічне зростання і стабільність, підвищення добробуту.

Опинившись у «клубі» НАТО за столом переговорів із ЄС, ми зможемо на рівних спілкуватися, краще вивчимо одне одного, призвичаїмося до нових вимог і стандартів, зможемо досягти такого рівня розвитку, коли ЄС не тільки виявить готовність до інтеграції України, а й запропонує їй членство.

Рухаючись до ЄС і НАТО, Україна бере курс на верховенство закону та права, незалежну судову систему, правоохоронні органи європейського зразка.

Ці зміни передбачають і певне ведення міждержавної політики. Наприклад, пошук дипломатичного розв’язання конфліктів. Україна намагалася йти саме цим шляхом у питанні війни на Донбасі, але завжди наштовхувалася на спротив Росії.

За всіма міжнародними нормами, Україна має право самостійно вирішувати, до яких обєднань їй приєднуватися. Жодна країна не має повноважень вирішувати це за нас.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6336

Залишити відповідь