УКРАЇНІ ВІЛЬНО ПОЧУВАЮТЬСЯ ПРЕДСТАВНИКИ ВСІХ НАРОДІВ І НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ

Україна – країна українців, а водночас це багатонаціональна країна. За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 р., на території нашої країни проживали представники 130 національностей. Громадяни України будь-якої національної належності мають рівні права та можливості для особистого, економічного, культурного розвитку, можуть обирати і бути обраними до органів державної влади та місцевого самоврядування. У 2021 р. було ухвалено окремий закон про захист прав і підтримку корінних народів – кримських татар, караїмів, кримчаків, які сформувалися і сторіччями живуть на території нашої країни та не мають власного державного утворення за її межами.

Використання української мови є обов’язковим під час здійснення повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах життя. Однак у приватному житті, на вулицях українських міст і містечок, у побуті і дозвіллі вільно звучать й інші мови. А деякі регіони були і залишаються переважно російськомовними. Законом гарантовано право громадян на вільне використання та розвиток рідної мови, виховання та здобуття освіти мовою національної меншини поряд із державної мовою.

Багатонаціональність і багатомовність на українській етнополітичній основі – природний стан українського суспільства, секрет нашої витривалості та стійкості в часи історичних потрясінь.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6338

Залишити відповідь