УКРАЇНСЬКА ІДЕНТИЧНІСТЬ І ПАТРІОТИЗМ РОСІЙСЬКОМОВНИХ ГРОМАДЯН

Етнічний і мовний склад населення України є результатом тривалого історичного розвитку. Згідно з переписом населення 2001 року, українці становили 78%, росіяни – 17%, решта етносів – 5%. За ознакою мови 67% рідною назвали українську, 30% – російську, 3% – інші мови.

Такі дані відображають тривалий процес мовної русифікації України, що відбувався шляхом переселення до України етнічних росіян та переходу частини українців на російську мову.

Російські шовіністи вважають російськомовних жителів України за частину «русского мира» і на цьому ґрунтують свої територіальні претензії. Результатом стала окупація Криму і частини Донбасу у 2014 р. та новий виток воєнної агресії у 2022 р.

Путін і його зграя очікували тут на радісну зустріч. Проте цілковита більшість російськомовних українських громадян не підтримала російських окупантів.

Навпаки, десятки і сотні тисяч їх брали або беруть участь у збройному опорі російській армії. Весь світ вражали кадри з масовими демонстраціями мешканців окупованих південно-східних міст України, де переважає російськомовне населення, під українськими прапорами.

В Україні сформувався потужний український патріотизм російськомовних громадян, в основі якого лежить українська, а не російська ідентичність. За даними різних досліджень із мирного часу, лише шоста частина російськомовних ототожнює себе з «русскими», натомість більшість визначає себе як українців, громадян України або російськомовних жителів України.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6340

Залишити відповідь