УКРАЇНЦІ ЗАВЖДИ ДОБРЕ СТАВИЛИСЯ ДО РОСІЯН, ПОКИ НЕ ПОЧАЛАСЯ ВІЙНА

Українці завжди були доброзичливі до росіян. 80-90% громадян України мали стабільно позитивне ставлення до сусідів, у той час як до українців добре ставилися від 30 до 70% росіян. Соціологи, які тривалий час досліджували взаємні постави двох народів, говорили про «нерозділену любов» українців до росіян.

Після російської анексії Криму та початку війни на Донбасі у 2014 р. ставлення українців до росіян почало поступово погіршуватися. У 2021 р. вже тільки 41% українців висловлювався добре про росіян і приблизно стільки ж (42%) – погано.

І хоча понад 50% росіян у той самий період заявляло про позитивне ставлення до нашого народу, переважна більшість російського суспільства охоче підтримала агресивну війну проти України.

Розпочавши цю війну, Росія зруйнувала відносини між нашими державами, перетворила доброго й відданого друга та сусіда – український народ – на свого найзапеклішого ворога.

І ця ворожнеча– надовго. Але це не означає, що назавжди.

Як свідчить світовий досвід, відносини між сусідніми народами рано чи пізно нормалізуються. Але це станеться лише за умови, якщо Росія припинить війну, відшкодує завдану Україні шкоду за спокутує свою провину перед миролюбним і волелюбним українським народом.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6344

Залишити відповідь