КРИМ І ДОНБАС – ЦЕ УКРАЇНА

Україна – унітарна держава. Це значить, що Конституцією і законодавством не передбачено виходу територій зі складу України «за власним бажанням». Тому всі «референдуми» про приєднання до Росії, які нібито відбулися в Криму, Донецькій та Луганській областях під дулами російських автоматів, не мають жодної юридичної сили.

Україна не визнає результатів цих «референдумів», як їх не визнають цивілізовані країни світу, які мають повагу до законів і міжнародного права. Для України Крим і тимчасово окуповані території Донбасу були, є і завжди будуть рідними, своїми. Так записано в Конституції та законах України, зафіксовано в міжнародних договорах про визнання державних кордонів, сказано в рішеннях наднаціональних об’єднань.

Всі громадяни України мають однакові права і обов’язки, незалежно від місця їх проживання і реєстрації. На тимчасово окупованих територіях живуть українські громадяни. Так, у зв’язку із окупацією на деяких територіях держава не може повністю здійснювати всі свої функції, але постійно напрацьовує альтернативні шляхи та можливості захисту для тих громадян, які не можуть покинути окуповані території.

Звичайно, тривала окупація ставить нові завдання щодо повернення територій під контроль України та реінтеграцію в українську спільноту людей, що перебували в окупації і не брали участі у злочинних воєнізованих формуваннях.

Україна завжди буде ставитись до Криму і Донбасу як до своїх територій а до осіб що там проживають і мають громадянство України як до своїх громадян.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6349

Залишити відповідь