ЄДНАННЯ УКРАЇНЦІВ В УМОВАХ ВІЙНИ

Українці живуть у демократичній країні, де вільно висловлюють свої погляди. Вони ведуть гострі політичні дискусії, голосують за різні політичні сили, підтримують обрану владу або критикують її, сперечаються з приводу мови. Часто-густо здається, що українці дуже роз’єднаний народ.

А проте є те спільне, що об’єднує нас, – коли не всіх, то переважну більшість. Це – українська ідентичність, сприймання себе українцями, надання переваги українському оточенню, плекання українських цінностей, усвідомлення себе частиною великої української спільноти.

Згідно із соціально-психологічними закономірностями, зовнішня загроза гуртує людей. Так і українців об’єднала російська воєнна агресія. Так було у 2014 р., а ще сильніше – тепер, у 2022 р.

Політико-ідеологічні, соціально-економічні, міжпартійні, міжконфесійні, міжрегіональні відмінності відійшли на другий план. Натомість увиразнилася колективна згуртованість, спільність цілей і єдність дій.

Російські загарбники мали на меті зруйнувати єдність українців і запанувати над ними, але досягли оберненого ефекту: сьогодні українська нація як ніколи єдина в прагненні відстояти свою свободу.

Permanent link to this article: https://www.kre.dp.ua/posts/6351

Залишити відповідь